вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 172
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

Денес вистинска убавица, но светот разочаран откако се вери со 32 години постар милионер- ова е внуката на принцезата Дајана (ФОТО)

Денес вистинска убавица, но светот разочаран откако се вери со 32 години постар милионер- ова е внуката на принцезата Дајана (ФОТО)

Внуката на принцезата Дајана овие денови повторно е актуелна во светските медиуми поради месецот во кој се одбележува годишнината од смртта на нејзината тетка.

Таа на почетокот на оваа година исто така предизвика бура на реакции во јавноста откако се вери со милионерот Мајк Луис (61).

 

View this post on Instagram

 

Sunny side up! ☀️

A post shared by Kitty Spencer (@kitty.spencer) on

Имено Лејди Кити Спенсер (29) се сврши со милионерот кој претходно се развел од поранешната сопруга, со која има три деца, а неговото богатство е проценето на 80 милиони фунти, пишува „Метро“.

Луис е инаку пет години постар од таткото на Кити.

 

View this post on Instagram

 

Exploring Roma like I’ve never experienced it before ?? the most spectacular open air museum in the world ♥️ ? @dolcegabbana

A post shared by Kitty Spencer (@kitty.spencer) on

 

View this post on Instagram

 

@bulgari Serpenti by the sea ???‍♀️? #bvlgari #highjewelry #serpenti

A post shared by Kitty Spencer (@kitty.spencer) on

Парот за прв пат заедно во јавност се појавил во август 2018 година. Тогаш папараците ги забележале како се бакнуваат. Гласините околу запросувањето започнаа уште во јуни минатата година поради големиот дијамантски прстен кој Кити го носела на еден лондонски бал.

Врската тие ја признале дури подоцна, кога заедно прошетале низ Њујорк.

Внуката на Дијана тогаш рекла дена не се брза околу основање на семејство.

 

View this post on Instagram

 

Sunny side up ☀️ Thank you for having me at your beautiful show @roland_mouret ? #LFW ? by @davebenett

A post shared by Kitty Spencer (@kitty.spencer) on

 

View this post on Instagram

 

@bulgariofficial limited edition Serpenti Forever collection for @theofficialselfridges ? #cinemania

A post shared by Kitty Spencer (@kitty.spencer) on

Најнови вести