среда, 25. мај 2022. Вести денес: 140
home Познати

Денес има 50 години, а по неговото тело се уште лудуваат жените – Сакис Рувас повеќе не изгледа така, а неговиот хит и по 18 години сите го паметат (ФОТО)

Денес има 50 години, а по неговото тело се уште лудуваат жените – Сакис Рувас повеќе не изгледа така, а неговиот хит и по 18 години сите го паметат (ФОТО)

Грчкиот пејач Сакис Рувас ја „запали“ Европа со песната „Shake It“, со која ја претставуваше својата земја на Евровизија во 2004 година во Истанбул.

Тогаш победата ја однесе претставничката на Украина – Руслана со песната „Wild Dances”, а Сакис заврши на третото место, но неговиот заразен хит на многумина не им излегува од уши и по 18 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sakis Rouvas (@sakisrouvas)

Тој ја претставуваше својата земја и на Евровизија во Москва во 2009 година со песната „This is our night“, но тогаш не успеа да го повтори претходниот успех. Сепак, неговиот изглед привлече големо внимание и двата пати, и изненадувачки е колку малку тој се промени со текот на годините.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sakis Rouvas (@sakisrouvas)

Денес, 50-годишниот Сакис сè уште може да се пофали со извајано тело, кое сака да го покажува на Инстаграм, каде го следат повеќе од 900.000 луѓе, а со својот елегантен стил ги соборува жените од нивните нозе.

Еден поглед на неговите социјални мрежи открива и како пејачот ужива во сурфање, медитација, јога и здрава исхрана, што секако придонесува за неговата младост.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sakis Rouvas (@sakisrouvas)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sakis Rouvas (@sakisrouvas)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sakis Rouvas (@sakisrouvas)

Поради изгледот и стилот на облекување на Сакис, гласините дека е геј се шират од почетокот на неговата кариера, а не престанаа ниту откако во 2017 година се ожени со манекенката Катија Зигули, со која има четири деца. Сакис никогаш не сакаше да ја коментира гласината, но јавно ја поддржува ЛГБТ заедницата.

Најнови вести

Коронавирус