петок, 3. декември 2021. Вести денес: 128
home Познати

Денес е вистинска убавица, а погледнете како изгледала Јована Јоксимовиќ на почетокот на кариерата (ФОТО)

Денес е вистинска убавица, а погледнете како изгледала Јована Јоксимовиќ на почетокот на кариерата (ФОТО)

Својата кариера сопругата на Жељко Јоксимовиќ почнала да ја гради во 2001-ва година кога имала само 18 години.

Јована со години работела на нејзиното усовршување и денес може да се пофали со огромно искуство.

Кога на тоа ќе се додаде нејзиниот шарм и широка насмевка по која е препознатлива, јасно е зошто секогаш е во центарот на вниманието каде и да се појави.

Во 2001-ва година Јована, тогаш како Јаковиќ конкурирала за работа во БК телевизија.

Таа водела кратка емисија посветена на филмот, а еве како изгледала на нејзиното интервју.

 

Најнови вести

Коронавирус