петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 72
home Познати

Ден пред годишнината од неговото убиство откриена силната симболика на свадбата на Вељко и Богдана – еве што носеше негово синот на Цеца

Ден пред годишнината од неговото убиство откриена силната симболика на свадбата на Вељко и Богдана – еве што носеше негово синот на Цеца

Впечатоците од свадбата на деценијата се уште им се во сеќавање на сите, а се коментираат до ден денес.

Имено на свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана, тој на себе носел ланче кое припаѓало на неговиот татко Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Тоа го забележале луѓето кои одлично го познавале командирот на Српската доброволна гарда.

-Кога Вељко ја откопчал кошулата околу вратот го имаше ланчето кое своевремено го носеше неговиот татко Аркан. Тоа парче накит од секогаш му беше омилено на Вељко, па на денот на свадбата се одлучи да го носи, како што на своето полнолетство го носеше часовникот на својот татко. Семејството Ражнатовиќ е полно со симболики, па така и Богдана ја носеше венчаницата на Цеца што уште еднаш докажаа почит кон родителите на Вељко, вели извор близок до семејството.

Тој додава дека на Цеца семејството и е како нешто најсвето, па затоа сака сите заедно да се држат близу себе.

-Со носењето на ланчето Вељко ја исполни празнината што на денот на свадбата е без својот татко кој беше убиен на утешен ден, додава изворот.

Најнови вести

Коронавирус