среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 85
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Познати

Ден откако го дозна полот на бебето Дарко Лазиќ запеа и засвири на хармоника- парот со музика ја закажа и свадбата- еве кога

Ден откако го дозна полот на бебето Дарко Лазиќ запеа и засвири на хармоника- парот со музика ја закажа и свадбата- еве кога

Дарко Лазиќ во моментов се наоѓа на лекување во Бања откако претходно преживеа тешка сообраќајна несреќа во октомври годинава.

Во меѓувреме пејачот беше во кома, му се направија неколку операции, неговиот живот висеше на конец, а веднаш потоа му се смени целосно животот откако дозна дека неговата девојка е бремена.

Српските медиуми имено пишуваат дека еден ден откако пејачот дознал дека неговата сега веќе свршеница Марина Гагиќ е бремена со момче тој земал хармоника и запеал од радост.

 

View this post on Instagram

 

Ponovo na okupu, spremamo se da igramo kolo u junu i julu ????

A post shared by Marko Gacic (@marko.gacic) on

Со оваа радосна вест беше најавена и свадбата која треба да се случи во јуни или јули идната година.

 

View this post on Instagram

 

TO JE MOJ DEBELI! ZAJEDNO SMO JAČI! ?????? @marko.gacic @darkolazicofficial ❤️

A post shared by Nadica Ademov (@ademovnadicaofficial) on