четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 50
home Познати

Дејвид и Викторија Бекам имале корона , па заразени си оделе по забави

Дејвид и Викторија Бекам имале корона , па заразени си оделе по забави

Дејвид и Викторија се плашеле дека се супер-ширители на заразата затоа што неколку нивни вработени добиле коронавирус.

Двојката поминала време со децата од 5 до 19 март патувајќи од Лос Анџелес во Лондон и Котсволдс и во Мајами, сето тоа време не знаејќи дека се заразени со коронавирус.

 

View this post on Instagram

 

Saturday sunshine walk but someone isn’t overly impressed with my hat ? I obviously love it ? @victoriabeckham ?

A post shared by David Beckham (@davidbeckham) on

Семејството исто така организирало голема прослава на 21-от роденден на синот Бруклин. На забавата присуствувале Никол Пелц, Ема Бантон, Холи и Тане Рамзи и други јавни личности.

Во Мајами, Дејвид бил на весела забава каде се ракува и се поздравува со пријателите и фановите. По враќањето во Велика Британија, семејството Бекам започнало да се чувствува лошо и Викторија имала болки во грлото и висока температура.

“Тоа беше сценарио за кошмар. Тие присуствуваа на неколку посетени настани затоа што Дејвид имаше промотивни должности и се ракуваше и ги бакнуваше фановите”, изјави извор за „Сан”.

 

View this post on Instagram

 

We had a visitor in the night ♥️ #HarperSeven ♥️ @victoriabeckham

A post shared by David Beckham (@davidbeckham) on

Тој исто така додаде дека неколку лица од персоналот, вклучително и возачи и телохранители, се заразиле, а некои од нив биле сериозно болни.

Според изворот, Викторија навистина се испаничила и го принудила целото семејство да оди во изолација повеќе од две недели.

Најнови вести

Локални избори 2021