понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 29
home Познати

Дефинитивно крај: Анабела поднела барање за развод

Дефинитивно крај: Анабела поднела барање за развод

Анабела Атијас дефинитивно одлучила да се разведе од 11 години помладиот сопруг Андреј Атијас.

Бидејќи не успеале спогодбено да се договорат, пејачката поднела тужба за развод на бракот, а бракоразводната постапка била започната вчера.

По пет ипол години брак во кој ја доби ќерката Бланка, пејачката сака да започне нов живот и себе и своите три наследнички да ги поштеди од стресот поради однесувањето на Андреј.

Кога на 11 септември Атијас ја удрил пејачката и изрекол низа навреди, на Анабела и се срушил светот и веќе наредното утро, како што јавуваат српските медиуми, одлучила да сврти нов лист.

-Поради малата Бланка, Анабела и по разводот ќе остане во контакт со Андреј, а љубовните емоции ги потисна бидејќи не е подготвена на агонијата која тој им ја приредува со своите пијанства. Андреј отиде кај својата мајка во Панчево по сослушувањето во полиција и од тогаш секој ден ја моли Анабела да му даде уште една шанса. Неа животот доволно и беше хаотичен и без него, па сега нема доволно сила за неговите постојани оправдувања и ветувања кои не ги исполнува, открива близок пријател на Анабела.

Андреј прво одбил на признае дека дошло до физичка пресметка со Анабела, но подоцна потврди.

-Анабела е најдобриот човек, најдобрата мајка и најдобрата сопруга, најдобар пријател и љубовник, изјавил Андреј.

Од бракот со Гаги Џогани, Анабела има две ќерки, Луна и Нина, додека со Андреј ја доби Бланка.

Најнови вести

Коронавирус