сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 78
home Познати

Децата на српската пејачка страдаат поради нејзината одлука- кога ќе дознаете зошто не ја украсила новогодишната елка ќе се збуните

Децата на српската пејачка страдаат поради нејзината одлука- кога ќе дознаете зошто не ја украсила новогодишната елка ќе се збуните

Пејачката Тања Савиќ со години живее на релација Белград- Австралија, меѓутоа иако е во последно време се почесто е во главниот град на Србија, таа се уште нема свој стан во оваа метропола, пишуваат српските медиуми.

Таа за медиумите вели дека се радува на пред новогодишните празници и атмосфера, но признала и дека нема да се занимава со новогодишно украсување бидејќи се уште нема свој стан.

-Немаме свој стан, а кога ќе купиме тогаш ќе можеме убаво да го украсиме домот со новогодишна елка и декорации. Жал ми е што на децата нема да стигнеме да и купиме новогодишна елка ниту годинава, вели пејачката.

Таа додава дека ја сака оваа доба од годината и секогаш се радува на празниците како мало дете.

Најнови вести

Коронавирус