понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Децата на Исидора се уште во шок- синот откри низ каков пекол поминувале осум години, неговата сестра е копија на мајка си (ФОТО)

Децата на Исидора се уште во шок- синот откри низ каков пекол поминувале осум години, неговата сестра е копија на мајка си (ФОТО)

Синот на писателката Исидора Бјелица, Лав Пајкиќ во изјава за српските медиуми вели дека неговата мајка била херој и дека не можела повеќе да издржи.

„Борбата на мојата мајка траеше околу осум години, а последните месеци беше страшно и многу тешко. Исидора се бореше со секој здив и едноставно нас не напушти во болницата Свети Сава. Сите дадовме се од себе и таа даваше се од себе. Вистински борец е, но не и беше лесно. Мојата мајка во таа борба излезе најголем херој.“

 

View this post on Instagram

 

Name a more iconic duo, I’ll wait…?

A post shared by @ vilapajkic on

Додава дека тешко е да се организира погреб во време на пандемија, открива и дека неговата мајка не сакала да покаже колку и било тешко.

-Понекогаш беше насмена и среќна, некои луѓе мислеа дека насмени луѓе не можат да бидат болни. Тоа не е точно. Пишуваше скоро до крајот на својот живот. За нас беше многу емотивно кога престана да пишува. Не можеше повеќе, изгуби желба. Лекарите велат дека максимално издржа, така да Исидора е навистина херој. Нашиот ангел сега е на некое подобро место, низ солзи раскажува нејзиниот син кој неодамна стана пратеник.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lav Grigorije Pajkic (@lavpajkic) on

Инаку таа има и ќерка која е вистинска убавица, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Soft and slow, watch the minutes go.

A post shared by @ vilapajkic on

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by @ vilapajkic on

 

View this post on Instagram

 

Srecan rodjendan mama volim te???

A post shared by @ vilapajkic on