среда, 28. септември 2022. Вести денес: 162
home Познати

Давид Бабунски ќе стане татко

Давид Бабунски ќе стане татко

Македонскиот фудбалски репрезентативец Давид Бабунски ќе стане татко. Тој и неговата девојка Катарина Митровиќ очекуваат дете.

Бременоста ја откри неговата девојка која на својот „Инстаграм“-профил објави фотографија од нејзиниот стомак и картичка дека е бремена 23 недели.

И фудбалерот се огласи на социјалните мрежи објавувајќи фотографија со Катарина со коментар дека двајцата се возбудени за животниот предизвик кој им претстои.

Најнови вести

Коронавирус