среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 148
home Познати

Дарко Лазиќ: „Се вежбам на Марина, ќе почнам да и наплатувам“

Дарко Лазиќ: „Се вежбам на Марина, ќе почнам да и наплатувам“

Се чини дека на пејачот Дарко Лазиќ најпосле ќе му послужи на образованието.

Поточно, пејачот има диплома од средно фризерско училиште, но никогаш не го практикувал овој занает, се досега.

– Бидејќи не пеам во моментов, и не сум сигурен каква ќе биде ситуацијата кога ќе помине епидемијата, најдов решение како да добијам некој денар. Се вратив на стариот занает – фризер!
Порано верував дека ќе живеам од ова и дека ќе имам свој сопствен салон за коса, но животот ме однесе на другата страна и станав пејач. Сепак, во моментот нема пеење и којзнае кога ќе почнам да настапувам, па си реков: „Дарко, ножици и чешел во рацете и барај клиенти низ селото“ – рече Дарко за „Информер“.

– Ми треба малку време да се навлезам во штос, затоа за првпат започнувам бесплатно и наскоро ќе започнам со наплаќање. На Марина ќе научам да фенирам, па ќе го проширам бизнисот и за жените. Имам ас во ракавот што ќе ме одвои од конкуренцијата – ќе им пеам на клиентите додека ги средувам “, додаде Лазиќ.

извор: vistina.com.mk

Локални избори 2021