среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 82
home Познати

Дарко Лазиќ се исуши, гардеробата му виси, а сите го приметија овој детаљ на неговото тело (ФОТО)

Дарко Лазиќ се исуши, гардеробата му виси, а сите го приметија овој детаљ на неговото тело (ФОТО)

Популарниот пеач Дарко Лазиќ се појави на лекарскиот преглед на учесниците на „Задруга 4“, а поради губитокот на килограми сите пеачи го гледаа со неверување.

Тој нагласил дека нема да влезе во реалито шоуто, туку дека дошол како подршка на неговата пријателка. Лазиќ на прв поглед многумина не го препознаа, но кога сфатиле за кого се работи, привлекол многу внимание од присутните.

Дарко на себе имал црни панталони и светла маица, а бидејќи поради килограмите претходно гардеробата му била „залепена“ низ телото, сега на многумина им изгледа како да му виси облеката.

Иако ослабе 70 килограми, сепак Лазиќ и понатаму работи на губење килограми, но еден детаљ на неговото тело сите го приметија.

Под маицата на Лазиќ јасно се гледа вишокот на килограми на стомакот и на пределот околу градите, што пеачот лесно може да ги отстрани со одење во теретана и постојано вежбање.

Дарко по доаѓањето на лекарскиот преглед на задругарите, се поздрави со Јована Томиќ – Матора.

 

Најнови вести

Локални избори 2021