вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 20
home Познати

Дарко Лазиќ повторно во инвалидска количка- на фановите им се заледи крвта од оваа глетка (ФОТО+ВИДЕО)

Дарко Лазиќ повторно во инвалидска количка- на фановите им се заледи крвта од оваа глетка (ФОТО+ВИДЕО)

Пред година дена српскиот пејач Дарко Лазиќ преживеа тешка сообраќајна несреќа од која последиците ќе ги носи целиот живот.

Тој се уште се опоравува од несреќата, а со месеци оди отежнато и со помош на помагало.

Сепак неодамна откако се врати од настап пејачот на белградскиот аеродром беше пренесен со инвалидска количка со која бил пренесен до автомобилот.

Сето ова го забележа камерата на емисијата „Папарацо лов“, во продолжение погледнете го и видеото.

Коронавирус