понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 47
home Познати

Дарко Лазиќ јаде пола јајце на ден: Изгуби 88 килограми- за фановите тој веќе е анорексичен, еве како навистина изгледа (ФОТО

Дарко Лазиќ јаде пола јајце на ден: Изгуби 88 килограми- за фановите тој веќе е анорексичен, еве како навистина изгледа (ФОТО

Драстичната физичка промена на Дарко Лазиќ како последица на операцијата за стеснување на желудникот кој ја направи тој минатата година овие денови е топ тема во медиумите.

Имено како што вели самиот Дарко на народот не може да му се угоди, зборуваа кога беше дебел, зборуваат кога е слаб.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

-Ослабев 88 килограми. Сакам да ослабам уште десет. Сега ми коментираат дека сум анорексичен, не им се допаѓав ниту кога ми велеа дека сум дебело прасе. Најверојатно ќе им се допадне кога ќе престанам да дишам, вели Дарко во емисијата „Шок-Ток“.

Тој додава дека не се чувствувал никогаш посреќно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

Освен лековите за притисок веќе не пие никакви апчиња за операцијата по која го стесни желудникот и пејачот додава дека е полн со енергија и мотив за живот.

-Сега јадам најмалку во семејството, дури и синот Алексеј јаде повеќе од мене. Пример тој јаде едно варено јајце, а јас пола, вели пејачот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

Најнови вести

Коронавирус