сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Дарко Лазиќ ја отвори душата: Се упропастив себеси за цел живот

Дарко Лазиќ ја отвори душата: Се упропастив себеси за цел живот

Српскиот пејач, Дарко Лазиќ кон крајот на октомври минатата година доживеа сообраќајна несреќа во Брестаќ. Една година подоцна уште му е тешко да зборува на оваа тема.

-Јас моите гревови ги платив до крајот на живоот. Но, најмногу ме боли сега кога некој ќе каже: „Добро, кога веќе ќе си ја платиш казната?“ Па што ќ ми повеќе казна, се уништив себеси за цел живот“, рекол пејачот во една српска емисија.

Да потсетиме, тој со автомобилот излта од патот и се преврте на кров, тешко беше повреден, а некое време беше и во кома.

Коронавирус