понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Дарко Лазиќ ја откажа терапијата, се лечи на своја рака само поради една причина

Дарко Лазиќ ја откажа терапијата, се лечи на своја рака само поради една причина

Дарко Лазиќ после сообраќајната несреќа долго време беше на лекување во болница, а после излегувањето доби специјална терапија до која мора да се придржува за повторно да застане на свои нозе.

Сепак, тоја ја прекина терапијата затоа што смета дека наскоро ќе може да застане на свои нозе. Тој се врати во семејниот дом, а за целосно да заздрави од несреќата еднаш неделно го посетова Здраствениот дом во Рум.

Дарко до Божиќ соработуваше со лекарите и правеше што ќе му кажат, но после празникот и одењето на домашно лекување престана да се придржува до терапијата а и физиотерапефтот не му доаѓа повеќе не му доаѓа во домашна посета како порано, а тоа не е добро за неговата состојба.

Наводно ваквата одлука ја донел поради бремената вереница.

-Не сака да се разделува од Марина и сака да ужива во секој момент од нејзината бременост. Пошто моментално не работи, времето вооглавно го поминува со нејзе, семејството и пријателите. Иако се уште не застанал на сцената, започна да посетува јани настани и да излегува по кафеани, но не се опива како порано, само чашка до две.

Коронавирус