понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Познати

Дарко Лазиќ го промени личниот опис: За неколку месеци, буквално се преполови (ФОТО)

Дарко Лазиќ го промени личниот опис: За неколку месеци, буквално се преполови (ФОТО)

Познатиот српски пејач, Дарко Лазиќ продолжува со губењето на вишокот килограми и секогаш објавува фотографи за да покаже како изгледа.

На последните објавени фотографии, неговите обожаватели се загрижија а во коментари му порачаа дека претерува со слабеењето.

Како што и неодамна и самиот пејач истакна дека ослабел неверојатни 60 килограми, но тука не застанал туку продолжил да ги топи килограмите, со што го променил личниот опис.


Инаку, Лазиќ на почетокот од годината имаше многу проблеми предизвикани од прекумерната тежина, па затоа се одлучи да оди под нож на операција на желудникот. Од тогаш па навака пејачот константно почна да слабее, така што својата линија ја доведе до совршенство.