понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Познати

Дара Бубамара заврши во болница

Дара Бубамара заврши во болница

Српската пејачка Дара Бубамара минатата недела завршила во болница.

На прв поглед пејачката имала алармантни симптоми, но набрзо сфатила дека заморот ја довел до таа состојба.

Таа почувствувала изнемоштеност за време на еден настап, па побарала лекарска помош бидејќи имала болки во пределот на градоте.

Лекарите и дале инфузија, по што пејачката се чувствувала подобро.

Одлучила да продолжи да работи, но да го намали темпото.