среда, 21. април 2021. Вести денес: 145
home Познати

Дара Бубамара – Не завршив школо, но јас сум ѕвезда и ми се може! (ФОТО)

Дара Бубамара – Не завршив школо, но јас сум ѕвезда и ми се може! (ФОТО)

Откако изјави дека нејзиниот син не оди во „сељачките државни училишта со глупавите љубоморни деца“, српските медиуми одлучија да проверат во кое училиште завршила српската турбо фолк пејачка Дара Бубамара.

Иако по првата вест на Инстаграм реагираше со посмирен тон, па кажа дека „немала намера никого да повикува или омаловажува“, се чини дека на Дара и засметало тоа што медиумите ја потсетија дека поради пеењето морала да го жртвува редовното школување и вонредно завршила средно сообраќајно училиште.

По овие вести на Инста Стори објави порака до медиумите (која во меѓувреме ја избриша) во која ги нарекува багра и во која пишува дека не завршила никакво училиште, но дека е голема ѕвезда и едноставно и се може.

 

Коронавирус