петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 174
home Познати

Данијела првпат јавно прозборе по крајот на 24 годишната врска: „Петар Грашо е убаво минато“

Данијела првпат јавно прозборе по крајот на 24 годишната врска: „Петар Грашо е убаво минато“

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ првпат јавно прозборе за раскинувањето на 24 годишната љубовна врска со колегата Петар Грашо.

За хрватскиот магазин „Глорија“, Данијела наведува дека прекинот бил неизбежен.

-Не можете да го избегнете моментов кој е неизбежен, изјавила пејачката која за врската со Грашо додала дека е „убаво минато“.

По раскинувањето Петар Грашо стапи во врска со 15 години помладата Хана Хуљиќ, ќерка на музичарот Хончи Хуљиќ.

Најнови вести