вторник, 20. април 2021. Вести денес: 67
Во живо

Протест на угостителите и туристичките агенции

home Познати

Дама во тексас: Меланија Трамп говореше за многу значајна тема, а сите гледаа во нејзиниот фустан

Дама во тексас: Меланија Трамп говореше за многу значајна тема, а сите гледаа во нејзиниот фустан

По повод кампањата „BeBest” која има за цел да ја зголеми иницијативата за борбата против сајбер булингот и злоупотребата на дрога, претседателот на САД, Доналд Трамп и првата дама Меланија Трамп, организираа голема забава на тревникот пред Белата куќа.

Во рамките на настанот, говор одржа и Меланија потенцирајќи колку е значајно да се препознаат овие проблеми и да се води битката со нив.

Елегантниот и отмен изглед е нејзина карактеристика, па така беше стилизирана и на овој настан.

Носеше тексас фустан со миди должина, а струкот ѝ беше потенциран со ремен.

Најнови вести

Коронавирус