вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Познати

Дали знаете како изгледа сестрата на Меланија Трамп? ФОТО

Дали знаете како изгледа сестрата на Меланија Трамп? ФОТО

Првата дама на САД, Меланија Трамп, е една од најфотографираните жени во светот. Медиумите и папараците секојдневно се занимаваат со убавата Меланија, следејќи го и снимајќи го секој нејзин чекор.

Додека за Меланија Трамп на јавноста ѝ се познати многу работи, за нејзината сестра Инес Кнаус, не се знае речиси ништо.

За гламурозната Инес е познато дека живее во двособен стан во Њујорк, кој што е во сопственост на царството на Трамп и дека е уметница.

– Тие се многу блиски, Инес е многу љубезна, зрела и креативна личност – изјавила Одри Грус, филантропка од Палм Бич.

Еден фотограф од Париз ја опишал како уникатна личност.

– Таа не е како другите девојки, кои се однесуваат како кралици. Таа е уникатна – рекол тој.

Инес со јавноста комуницира само по пат на својот фејсбук-профил, на кој што повеќе зборува за својата сестра отколку за себе. Двете ја напуштиле Словенија и заминале во Милано, каде Меланија работела како манекенка, а Инес се обидела да се пробие како модна дизајнерка.

Инес е заштитнички настроена кон својата помлада сестра Меланија, барем така коментираат оние кои што се блиски со нив.

 

View this post on Instagram

 

@ THE WEDDiNG party ? from 2005

A post shared by ines knauss (@inesknauss2018) on

 

View this post on Instagram

 

#NYC 2004

A post shared by ines knauss (@inesknauss2018) on

 

View this post on Instagram

 

? from 2008

A post shared by ines knauss (@inesknauss2018) on

Најнови вести

Локални избори 2021