сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Дали сте знаеле дека оваа убавица е ќерка на Жељко Самарџиќ- таа неодамна започна да пее па се премисли, сега бега од јавноста (ФОТО)

Дали сте знаеле дека оваа убавица е ќерка на Жељко Самарџиќ- таа неодамна започна да пее па се премисли, сега бега од јавноста (ФОТО)

Српскиот пејач Жељко Самарџиќ е горд на своите деца кои ги има со сопругата Маја.

Сања и Даниела не сакаат да се експонираат во јавноста, додека Мина до пред неколку години беше дел од јавниот живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Minja Samardzic (@minjamcfly) on

Мина Самарџиќ која го наследи талентот за пеење и свирење од својот татко уште во 2010-та година ја снимила својата прва песна „Алкатраз“.

По ова таа продолжи да снима песни и во 2015 година го издаде својот албум за продукцијата „Сити Рекордс“.

Сепак набрзо потоа се повлече од јавноста, но не крена раце од пеењето. Таа и понатаму се занимава со музика и настапува во клубовите и на различни музички манифестации, но не и во медиумите.

 

View this post on Instagram

 

? vage na okupu??

A post shared by Minja Samardzic (@minjamcfly) on

Таа инаку сака да експериментира и со својата коса, особено со бојата која често е на мета на менување, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

perika. ??

A post shared by Minja Samardzic (@minjamcfly) on

 

View this post on Instagram

 

Jelenče moje već par nedelja u četvrtoj deceniji… a ja joj se pridružujem za koji mesec????

A post shared by Minja Samardzic (@minjamcfly) on

 

View this post on Instagram

 

?Ciiiiiiiiica???? pilence? #cat #love #catsofinstagram #tuxedocat #grumpycat #catlady #quarantine #life

A post shared by Minja Samardzic (@minjamcfly) on

Коронавирус