среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 73
Во живо

Изјава на Мицкоски по средба со пазарџиите

home Познати

Дали славниот пар се заразил – Пристигнаа резултатите од тестирањето за коронавирус за Јована и Жељко Јоксимовиќ

Дали славниот пар се заразил – Пристигнаа резултатите од тестирањето за коронавирус за Јована и Жељко Јоксимовиќ
Foto: ATA Images

Српската водителка Јована Јоксимовиќ и нејзиниот сопруг популарниот музичар Жељко Јоксимовиќ, беа тестирани за корона вирус, а сега го открија и резултатите од тестирањето.

Тие присуствуваа на семејната прослава на Цеца, а по повод раѓањето на малиот Жељко, а кога се дозна дека Цеца и нејзиниот син Вељко се позитивни, Јована и Жељко направиле ПЦР тест.

-Стигнаа резултатите и негативни сме и Жељко и јас, открила Јована за српски Телеграф.

Цеца и Вељко се заразиле на прославата, каде што присуствувала заразена личност, а која им ја пренела заразата на нив и на други гости. Меѓу гостите биле и Јована и Жељко, кои што после тестирањето, утврдено е дека немаат корона.

Локални избори 2021