петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

Дали на фотографијата ја препознавате една од најубавите жени на светот?

Дали на фотографијата ја препознавате една од најубавите жени на светот?

Кендал Џенер денес е најплатениот топ модел на светот, а според многумина е убава манекенка на самиот врв на најубавите жени на светот.

Кендал е омилена и меѓу фановите на сестрите Кардашијан-Џенер, а на Инстаграм има 121 милион следачи.

Денеска нејзината сестра Кајли објави нејзина фотографија од детството. На неа позира Кендал како девојче, а фановите се воодушевиле и од нејзината насмевка без забче.

„Ми недостасуваш“, и напишала Кајли, а фотографијата собрала 2,7 милиони лајкови.

Коронавирус