вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 6
home Познати

Дали го препознавате ова слатко момче? Жените го обожаваат, а денес е еден од најпопуларните актери! (ФОТО)

Дали го препознавате ова слатко момче? Жените го обожаваат, а денес е еден од најпопуларните актери! (ФОТО)

Ова преслатко момче од фотографијата е еден од најталентирани и најпопуларни актери на Балканот, а има одиграно повеќе од 40 улоги.

Глумеше во театар, а играше и одлични улоги во филмови. Сепак, го прославија домашните криминални серии, со нив ја купуваше публиката. Една од неговите најдобри улоги ја одигра во филмот „Мала ноќна музика“.

Го прослави серијата „Убијците на татко ми“, а имавме можност да го гледаме во серијата „Блато“.

Секако, сега се е јасно дека се работи за Вук Костиќ.

Неговиот татко е легендарниот актер Михајло Костиќ Пљака, а Вук потенцира дека му е благодарен, затоа што му ја пренел љубовта кон уметноста.

Вук Костиќ истакна дека пораснал со бардовите на театарот. Тој објасни дека често седел во скутот на родителите додека се дружеле со најголемите домашни актери во театарските бифе.