сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Дали Андријана е најубавата и најзгодна Македонка која некогаш се појавила во „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Дали Андријана е најубавата и најзгодна Македонка која некогаш се појавила во „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Очигледно во оваа сезона на најголемото музичко натпреварување на Балканот, „Ѕвездите на Гранд“ најубавите кандидатки доаѓаат од Македонија.

Исто така во ова шоу се натпреварува и атрактивната скопјанка Андријана Петрушовска. Дефинитивно оваа наша претставничка може уште сега да ја прогласиме за една од најзгодните учеснички во ова шоу.

Исто така, Андријана се натпреваруваше и во музичкото шоу „Заблескај“ кое го организираше магазинот „Убавина и Здравје“.

Најнови вести