понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Познати

Далеку е од убавица, но зошто „Пипл“ ја прогласи токму неа за најубава жена на светот? (ВИДЕО)

Далеку е од убавица, но зошто „Пипл“ ја прогласи токму неа за најубава жена на светот? (ВИДЕО)

Магазинот Пипл за оваа година, меѓу бројни светски убавици, ја прогласи пејачката Пинк за најубавата жена на светот.

Пред неа оваа титула ја понеле Никол Кидман, Џулија Робертс и Кејт Хадсон, а оваа година на насловната страница освана Пинк со своите две деца, петгодишната Волоу Сејџ и едногодишниот Џејмс Мун.

Во интервју со Елен Деџенерис открива како се чувствува како добитничка на оваа.

-Умрев од смеење. Ги прашав сите кои беа околу мене и ги прашав дали некогаш полислиле дека може да биде подобро од ова, вели Пинк.

Сепак, се пошегувала дека за ова прогласување сепак се заслужни нејзините деца, но заклучила дека ѝ се допаѓа дека се менуваат стандардите за убавина.

-Не мислам дека на 13-годишната јас би ѝ било гајле, но ми се допаѓа како се менуваат работите. Ми се допаѓа дека перцепцијата на убавината се свртен наопаку. Нема ништо лошо во убавината и нема ништо лошо во внатрешната убавина. Внатрешната убавина доаѓа во различни бои и величини. Убаво е се што ви е вам убаво, рекла Пинк.

Елен ѝ честита и ѝ врачи букет цвеќе како на вистинска кралица на убавината.

Најнови вести

Коронавирус