среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 96
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Познати

Дадилката на Наташа Беквалац сведочеше пред судот: Се плашев за својата и безбедноста на бебето

Дадилката на Наташа Беквалац сведочеше пред судот: Се плашев за својата и безбедноста на бебето

Српските медиуми јавуваат дека дадилката на Наташа Беквалац денес сведочела на суд, во врска со физичкиот напад  кој пред неколку месеци се случи во станот на пејачката кога Беквалац беше нападната од сопругот Лука Лазукиќ.

Таа пред судот, според информациите на локалните медиуми, останата на изјавата дадена на сослушувањето по инцидентот.

-Ј.М. навела дека за време на кавгата меѓу Наташа и Лука била во собата на нивната двомесечна ќерка кога слушнала врева, врисок и поместување на мебелот. Вознемирената девојка рекла дека не смеела да излезе од собата бидејќи се исплашила и се грижела за својата и безбедноста на малата Катја, изјавил добро информиран извор.

Сопругот на Беквалац е обвинет за семејно насилство, откако по расправија и нанел повреди на Наташа.

Коронавирус