понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 154
home Познати

Црната убавица освојува: Длабоко деколте и висок шлиц за пофалба, но сите гледаа во тоа под шлицот (ФОТО)

Црната убавица освојува: Длабоко деколте и висок шлиц за пофалба, но сите гледаа во тоа под шлицот  (ФОТО)

Наоми Кембел (48) одржа лекција по мода со својот изглед на црвениот килим на овогодинешниот Мет Гала.

Таа на познатите њујоршки скали во Метрополитен музејот позирала неколку минути пред да влезе на престижните доделувања.

Облечена е во розева боја, што се покажа како одлична комбинација со нејзината црна боја на кожа.

Носеше долг фустан со шлиц, но тоа што го покажа под шлицот досега го немаме видено ниту на модните писти.

Длабоко деколте, висок шлиц, прекрасни чевли. Но, дали се ова подвезици, хеланки или хулахопки од чипка, не е важно. Изгледаат бомбастично добро.

Дали одат во комбинација со летни сандали, критичарите не дефинираа едногласно.

 

 

Коронавирус