вторник, 17. септември 2019. Вести денес: 50
home Познати

Црн ден на српската естрада: По Гру почина уште еден српски пејач

Црн ден на српската естрада: По Гру почина уште еден српски пејач

Бојан Васиќ, фронтменот на групата „Безобразно зелено” од Србија, починал вчера, а од него се прости неговиот пријател Дејан Цукиќ со објава на Фејсбук.

– Каков ужасен ден беше вчера, Се повратив едвај по шокот за загубата на Гру, а сега не напушти уште некој многу близок, напиша тој.

Најнови вести