петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 168
home Познати

Чомбе од „Луд, збунет, нормален“ стана татко, објави прва фотографија од бебето

Чомбе од „Луд, збунет, нормален“ стана татко, објави прва фотографија од бебето

Актерот Мирај Грбиќ, најпознат по улогата на Чомбе со серијата „Луд, збунет, нормален“ и неговата сопруга и колешка Марија Омаљев станаа родители.

Парот на 15 октомври ја доби ќерката на која и го дадоа името Били, а среќниот татко веста на објави на својот Инстаграм профил каде сподели прва емотивна фотографија од бебето.

Марија и Мирај од 2013 година живеат во Калифорнија, каде актерката и се породи. Парот во мај објави дека ќе станат родители.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miraj Grbic (@mirajgrbic)