недела, 12. јули 2020. Вести денес: 146
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Познати

Член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ заразен со коронавирус (ФОТО)

Член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ заразен со коронавирус (ФОТО)

Давид Ѓорѓе преку социјалните мрежи потврди дека е позитивен на коронавирус.

Познатиот српски рокер и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид во болница заврши поради воспаление на белите дробови. Тој преку социјалната мрежа Инстаграм испрати порака до сите.

-За жал… потврдено ми е дека позитивен сум на Ковид-19! Не разбирам… Очаен сум. Вирусот ќе помине, но… Болницата, пеколот, како да си во затвор или војска. Луѓе чувајте се. Ве молам!, напиша тој на Инстаграм.

Парламентарни избори 2020