понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 61
home Познати

ЧЕСТИТКИ ПРИСТИГНУВААТ ОД СИТЕ СТРАНИ: Софија Милошевиќ и Лука Јовиќ пресреќни – споделија радосни вести (ФОТО)

ЧЕСТИТКИ ПРИСТИГНУВААТ ОД СИТЕ СТРАНИ: Софија Милошевиќ и Лука Јовиќ пресреќни – споделија радосни вести (ФОТО)

Моделот Софија Милошевиќ и фудбалерот Лука Јовиќ пред една година се остварија во улогата на родители.

Софија роди момче, кое го нарекоа Алексеј, а мама и тато не можат да поверуваат дека е време за неговиор прв роденден.

– Денес е нашиот прв роденден. Сонце на тато – објави Лука на својот Инстаграм, а Софија сподели убав пост.

Најнови вести

Коронавирус