недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 99
home Познати

ЧЕСТИТКИ ПРИСТИГНУВААТ ОД СИТЕ СТРАНИ: Голем повод за славење во домот на Драгана Мирковиќ (ФОТО)

ЧЕСТИТКИ ПРИСТИГНУВААТ ОД СИТЕ СТРАНИ: Голем повод за славење во домот на Драгана Мирковиќ (ФОТО)

Пејачката Драгана Мирковиќ синоќа имаше посебна причина за славење, која не сакаше да ја сокрие од јавноста.

Драгана објави фотографија со својата сестра на својот Инстаграм, од прославата на нејзиниот роденден. Судејќи според комбинацијата на облека што ја избрала пејачката, тоа било гала прослава, а секако тука е и емотивната честитка што Драгана ја објави на својата „Инстаграм приказна“:

– И посакувам среќен роденден на најдобрата сестра на светот! Те сака твојата Гага – напиша Драгана.

Локални избори 2021