сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 52
home Познати

Чекаше една година за да дојде истиот месец: Се ожени поранешниот сопруг на Меган Маркл неколку дена по раѓањето на кралското бебе

Чекаше една година за да дојде истиот месец: Се ожени поранешниот сопруг на Меган Маркл неколку дена по раѓањето на кралското бебе

Првиот сопруг на Меган Маркл се ожени викендов, неколку денови по раѓањето на кралското бебе.

Поранешната актерка, а сегашна војвотка од Сасекс и принцот Хари минатата недела го добија својот син Арчи, но Меган не е единствената која тргна понатаму со животот и го заборави минатото.

Нејзиниот поранешен сопруг, продуцентот Тревор Енгелсон (42) се ожени со нутриционистот Траци Курланд која е наследничка на големо семејно богатство.

Парот се венчаше во Калифорнија една година откако Меган и Хари стапија во брак минатиот мај.

Коронавирус