петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 116
home Познати

„Чекам да се отворат границите за да одам таму: Сораја се огласи по шпкулациите дека тајно се омажила со милионер

„Чекам да се отворат границите за да одам таму: Сораја се огласи по шпкулациите дека тајно се омажила со милионер

Пред неколку дена излегоа информации дека старлетата Сораја Вучелиќ тајно се омажила за холандски милионер.

Сораја беше уапсена минатиот викенд во Црна Гора за кршење на полицискиот час, а тогаш се откри дека на своето го додала презимето Масони.

Тогаш беше објавено дека наводно тајно се омажила со милионер од Холандија, и дека сега го носи и неговото презиме.

Старлетата сега се огласи за првпат по овие пишувања во српските медиуми.

– Искрено, не сакам да зборувам за приватниот живот, тоа е сепак моја работа и не сакам да откривам јавно. Не можам да дочекам да се отворат границите и да одам таму каде што припаѓам – изјави Сораја за „Телеграф JETSET“.

Најнови вести

Коронавирус