сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Часовник за милијардери- фановите подзинаа кога дознаа колку пари фрлил Мејведер за овој дијамантски рачен ѕвер (ВИДЕО)

Часовник за милијардери- фановите подзинаа кога дознаа колку пари фрлил Мејведер за овој дијамантски рачен ѕвер (ВИДЕО)

Контроверзниот американски боксер Флојд Мејведер, повторно  ја покажа својата „скромна“ страна. Тој се почести со уште еден скап подарок.

Најбогатиот спортист во светот познат по својата ексцентричност, си купи дијамантски часовник во вредност од 18 милиони долари и вообичаено, се пофали на социјалните мрежи.

Часовникот е направен од 18-каратно злато прекриено со 260-каратни дијаманти и е еден од највредните во светот.

„Ова е мојот нов часовник, се вика „часовник за милијардери“. Чини 18 милиони долари“ – се пофали Мејведер.

Qatar 2022