петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Познати

Целиот театар пееше во еден глас: Солзи и аплауз кој траеше бескрајно- емотивна комеморација по повод смртта на Оливер (ФОТО+ВИДЕО)

Целиот театар пееше во еден глас: Солзи и аплауз кој траеше бескрајно- емотивна комеморација по повод смртта на Оливер (ФОТО+ВИДЕО)

Во хрватскиот народен театар денеска се одржа комеморација по повод смртта на славниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ.

Во Хрватска денеска е национален ден на жалост, а по тој повод знамињата се на половина копје, а медиумите преку неговите песни се опростуваат од легендата.

Целиот политички врв беше дел од комеморацијата, а меѓу нив беше и претседателката Колинда Грабар Китаровиќ, како и премиерот Андреј Пленковиќ.

Покрај многуте познати личности, највидливи беа Северина со сопругот Игор, Џибони, Горан Каран и други…

Најнови вести

Коронавирус