петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 119
home Познати

Целиот стадион гледаше во нејзините џиновски гради: Сопругата на Вида ги засени фудбалерите на теренот (ФОТО)

Целиот стадион гледаше во нејзините џиновски гради: Сопругата на Вида ги засени фудбалерите на теренот (ФОТО)

Хрватските медиуми никако да престанат да пишуваат за сопругата на еден од најдобрите нивни репрезентативци која во Русија го привлече најголемото внимание по заминувањето на претседателката Колинда Грабар Китаторивќ.

??

A post shared by ??Ivana Vida, 2⃣4⃣ (@ivana_vida) on

Поранешната манекенка и кралица на Хрватска за 2014 година, Ивана Гугиќ минатата година се омажи за хрватскиот репрезентативец Домагој Вида и од тогаш се почесто е на мета на новинарите во Хрватска и регионот.

??❤??❤??????

A post shared by ??Ivana Vida, 2⃣4⃣ (@ivana_vida) on

Ивана претставува атракција на СП, а на стадионите во Русија секогаш доминира со провокативните дресови на „коцкестите“.

?????❤

A post shared by ??Ivana Vida, 2⃣4⃣ (@ivana_vida) on

Thank you @zigman_official ❤

A post shared by ??Ivana Vida, 2⃣4⃣ (@ivana_vida) on

????????????????????????????????????????????????????????????????????

A post shared by ??Ivana Vida, 2⃣4⃣ (@ivana_vida) on

Вечерва инаку Хрватска го игра второто полуфинале од СП против Англија, а дали манекенката ќе доминира и вечерва на стадионот во Москва останува да видиме.

Коронавирус