понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 106
home Познати

ЦЕЛИОТ РЕГИОН ГИ ПЕЕШЕ НЕЈЗИНИТЕ ПЕСНИ: Се омажи за син на еден политичар и исчезна – еве како денес изгледа и со што се занимава

ЦЕЛИОТ РЕГИОН ГИ ПЕЕШЕ НЕЈЗИНИТЕ ПЕСНИ: Се омажи за син на еден политичар и исчезна – еве како денес изгледа и со што се занимава

Весна Писаровиќ пред дваесетина години беше ѕвезда за пеење, а нејзините хитови „Да знаш“, „Сасвим сигурна“ и „Доле на кољена“ ги отпеа целиот регион, но за изненадување на многумина, таа одеднаш реши да се повлече од сцената.

Весна е родена во Брчко. Својот прв албум го издаде во 2000 година, а во 2002 година ја претставуваше Хрватска на Евровизија, додека среде слава реши да се одмори од својата кариера.

Пред 12 години се омажи за Озрен Пуповац, син на хрватскиот политичар со српско потекло, Милорад Пуповац и заедно со него се пресели во Берлин.

По некое време, таа и се врати на музиката, но се посвети на друг жанр – џезот.

– Можам само да кажам дека не жалам за оваа радикална одлука да се свртам кон џезот, кој и покрај многу трнливиот пат на долгорочна подготовка, различните жртви и секојдневната дисциплина, всушност, постојано и неисцрпно ги исполнува, рече Весна еднаш за Блиц. , кој во април ќе наполни 43 години.

Погледнете како изгледаше Весна Писаровиќ некогаш!

 

A еве како таа изгледа денес !

Најнови вести

Коронавирус