вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Познати

Цели 44 години ја крие од јавноста – вечерта кога ја запознал на шега ја прашал дали сака да се омажи за него, ова е сопругата на Жељко Самарџиќ

Цели 44 години ја крие од јавноста – вечерта кога ја запознал на шега ја прашал дали сака да се омажи за него, ова е сопругата на Жељко Самарџиќ

Познатиот балкански пејач, Жељко Самарџиќ ретко го истакнува својот приватен живот, но има моменти кога во емисиите во кој тој гостува, со задоволство му се придружува неговата сакана сопруга Маја, со која е во брак цели 44 години.

Жељко и Маја имаат три ќерки, а тој во неколку наврати јавно зборуваше за врската со неговата сопругата.

Иако е позната личност, сопругата на 65-годишниот босански пејач кој се стекна со слава со пристигнувањето во Белград, Маја, реши да живее позатскриен живот. Вистината е дека тој ретко се истакнува, а кога ќе се појави на својот Инстаграм профил, секој пат ги воодушевува следбениците.

Жељко и Маја уживаат во бракот цели 44 години. Како што се повеќе се пишува за разводот и прељубата, нивната љубов секој ден е се посилна. Во една прилика за медиумите призна дека имало моменти кога не било лесно, но и тоа го надминале.

Сè околу нас е резултат на нашата љубов, разбирање и почит, почнувајќи од првиот ден, кога како млади бевме вљубени до уши и гласно си кажавме да – изјави Жељко во една прилика.

Иако Жељко смени неколку градови од детството, неговите најголеми спомени се од неговиот роден град Мостар. Таму ја запознал и Маја. Имено, една вечер тој настапувал со својот бенд во холот на Економското училиште, каде за прв пат ја забележал фината и тивка девојка. Му рекле дека нема шанси, бидејќи е одлична ученичка, татко и е професор и најверојатно нема да сака музичар. Меѓутоа, Жељко решил да ризикува и и пришол. Почнале да разговараат, а тој по неколку минути на шега ја замолил да се омажи за него. Тие беа во врска десет месеци, а по нејзината матурска вечер на која пееше Жељко, тој ја замоли да се омажи за него. Маја се согласила, па и покрај противењето на нејзините родители, тие се венчале во присуство на кумови, сведоци и неколку пријатели. Тој тогаш имаше 22 години, а Маја 18 години.

Коронавирус