петок, 30. септември 2022. Вести денес: 141
home Познати

ЦЕЛА ПЛАНЕТА ЗБОРУВА ЗА ОВА: Кој го бакна принцот Чарлс додека во солзи го погребуваше својот татко (ФОТО)

ЦЕЛА ПЛАНЕТА ЗБОРУВА ЗА ОВА: Кој го бакна принцот Чарлс додека во солзи го погребуваше својот татко (ФОТО)

Светот втор ден не престанува да зборува за погребот на принцот Филип.

Денеска во центарот на вниманието се принцезата Кејт и принцот Чарлс кој меѓу себе се снаа и свекор.

Имено папараците ја уловија Војвотката од Кембриџ како го бакнува во образ својот татко Чарлс додека ја напуштаа црквата во која се одржа опелото на починатиот негов татко.

Фотографијата е направена во време кога на погребот присуствуваа само 30 членови на кралското семејство, а кралицата целиот свет ја виде како седи сама во црквата.

Тоа беше така поради протоколите и ковид мерките за спречување за ширење на вирусот.

Најнови вести

Коронавирус