сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 107
home Познати

Цела Хрватска се мајтапи со Колинда откако запеа во хор: „Денот на благодарноста се слави во спомен на сцената од 0:34 секунди“ (ВИДЕО)

Цела Хрватска се мајтапи со Колинда откако запеа во хор: „Денот на благодарноста се слави во спомен на сцената од 0:34 секунди“ (ВИДЕО)

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ овие денови е вистински хит на социјалните мрежи ширум целиот регион откако претходно пееше во хор.

Имено Колинда стана хит откако му се придружи на хор пеејќи ја аријата „У бој у бој“ од операта на Никола Шубиќ Зрински за време на празнувањето на денот на благодарноста во Хрватска.

По настапот корисниците на Твитер буквално се разгореа.

„Денот на благодарноста се слави во спомен на сцената од 0:34 секунди кога пејачот го поместува микрофонот и прави жртва за Колинда помалку да се слушне“, се само дел од коментарите.

Коронавирус