среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 48
home Познати

Цела Хрватска гневна на сексапилната сопруга на фудбалската ѕвезда: Преку анкета праша дали да ја избрка помошничката поради оваа грешка

Цела Хрватска гневна на сексапилната сопруга на фудбалската ѕвезда: Преку анкета праша дали да ја избрка помошничката поради оваа грешка

Сопругата на хрватскиот репрезентативец Домогој Вида деновиве е во центарот на вниманието во Хрватска откако предизвика гнев во јавноста.

Убавата Ивана Вида која се прослави на СП во Русија минатата година на својот Инстаграм профил објави анкета дали треба да ја избрка од работа својата домашна помошничка поради тоа што и го испрала скапиот џемпер кој се собрал?

 

View this post on Instagram

 

Sve najbolje snašo moja!???‍? Happy Birthday my Queen!??❤️

A post shared by Domagoj Vida (@domagojvida) on

Ставајќи ја судбината на нејзината домашна помошничка во рацете на нејзините следбеници предизвика гнев кај многумина и ја крена јавноста на нозе.

 

View this post on Instagram

 

Moja snaga, moja radost, moja sreća, moje sve! ❤? #mojaobitelj My strength, my joy, my happiness, my everything! ❤? #family

A post shared by Domagoj Vida (@domagojvida) on

Џемперот со потписот на Алберт Феретти поради кој настана вистински хаос на Инстаграм во медиумите се појави во 2017 година кога секоја блогерка сакаше да го поседува дома. Овој џемпер на кој е испишан ден од неделата чини близу 500-тини евра и стана симбол на речиси секоја влијателна девојка на Инстаграм.

Најнови вести

Локални избори 2021