понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 92
home Познати

Цела естрада во домот на пејачот- започна погребот на Синан, а семејството му ја исполни оваа последна негова желба (ФОТО)

Цела естрада во домот на пејачот- започна погребот на Синан, а семејството му ја исполни оваа последна негова желба (ФОТО)

По големата битка со болеста, Синан Сакиќ почина во петокот рано наутро, во својот дом во Белград.

Многу естрадни ѕвезди, пријатели, фанови денеска се собраа во домот на пејачот за да му одадат последна почит, а во моментов започна и погребната церемонија.

Телото на пејачот се наоѓа во дворот на семејната куќа каде се изведува и муслиманскиот чин на клањање со што е исполнето неговото барање да се направат сите муслимански обреди на погребот.

Инаку во семејниот дом на Синан дојдоа многу естрадни ѕвезди како што се Зорица Брунцлиќ со својот сопруг, Саша Матиќ, Ацо Пејовиќ, Бобан Рајовиќ, Шемса Шуљаковиќ, Гоца Божиновска, како и Злата Петровиќ и многу останати…

Коронавирус