понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 100
home Познати

Цел свет се смее на фотографијата од Дино Раџа и Меси (ФОТО)

Цел свет се смее на фотографијата од Дино Раџа и Меси (ФОТО)

Легендарниот хрватски кошаркар Дино Раџа денес на социјалните мрежи објави дека му ја исполнил желбата на синот да се запознае со Лионел Меси.

Раџа преку неговиот сонародник Иван Ракитиќ стигна до Меси и му ја исполни желбата на синот. Тие го посетија тренинг центарот на Барселона, се фотографираа и добија потпишан дрес од Аргентинецот.

Сепак, она што најмногу привлече внимание е фотографијата која Раџа ја објави на Фејсбук. Меси покрај Дино изгледаше како уште еден негов син.

Најнови вести

Коронавирус