сабота, 28. март 2020. Вести денес: 111
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Цел свет го слушна нејзиниот ангелски глас, но никој не ја виде нејзината убавина: Ова е мистериозната и провокативна „сињорита“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Цел свет го слушна нејзиниот ангелски глас, но никој не ја виде нејзината убавина: Ова е мистериозната и провокативна „сињорита“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Бенедета Карета е мистериозната и провокативна „сињорита“, чиј глас го слушна целиот свет, но немаше можност да ја види нејзината убавина.

Убавата Италијанка е позната по тоа што во видеата со поранешниот свршеник на пејачката Јелена Розга, Стјепан Хаусер, објавува само дел од своето лице.

Инаку, парот стана познат по ваквите изведби откако објавија видео со преработка на песната „синорита“, а истата има милионски прегледи.

Но, не само што пее преубаво, туку Бенедета и изгледа така.

Погледнете!