сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 50
home Познати

Цеца заедно со Драган Марковиќ-Палма објаснува како се суши месо (ВИДЕО)

Цеца заедно со Драган Марковиќ-Палма објаснува како се суши месо (ВИДЕО)

Претседателот на Единствена Србија, Драган Марковиќ Палма, одржа прес-конференција на која ја информираше јавноста за начинот на сушење месо. Претставниците на медиумите исто така можеа да пробаат месо од неговата пушачка куќа, а на конференцијата му се придружија фолк-пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, претседателот на парламентот Ивица Дачиќ и Радиша Трајковиќ Џани.

Како што може да се види на фотографијата, Цеца со очила за сонце, седела веднаш до Палма, а до неа седел и Џани. Од другата страна, до Палма седел и Ивица Дачиќ.

Пред нив имало парче пршута. Четворицата немаа заштитни маски на лицето.

Конференцијата се одржа во просториите на Единствена Србија во Белград, на Теразије. Единствена Србија е член на владејачката коалиција, која има осум пратеници во парламентот.

Пред неколку дена беше објавена прес-конференција, а Палма тогаш рече дека граѓаните на Србија се заинтересирани за тоа како тој суши месо.

– На мојата страница на Фејсбук има видео -„ Палма рецепт за сушење месо “, во траење од една минута и 20 секунди, што има милион и пол прегледи. Граѓаните на Србија се заинтересирани, по дегустацијата, да ги пренесат вашите впечатоци во медиумите и да дадат проценка, изјави Марковиќ во поканата до медиумите.

Инаку, Цеца е долгогодишен пријател на Драган Марковиќ Палма, тие двајца се редовни гости на меѓусебните прослави, а како што може да се види од приложеното, тие сега се „гости“ на заеднички прес-конференции.

Најнови вести

Коронавирус