вторник, 9. март 2021. Вести денес: 8
home Познати

Цеца воодушевена по славата на Богдан: На масата најмногу зборувала со татко му, а за тоа што го направила со неговата мајка е очекувано!

Цеца воодушевена по славата на Богдан: На масата најмногу зборувала со татко му, а за тоа што го направила со неговата мајка е очекувано!

Светлана Цеца Ражнатовиќ овие денови е во центарот на вниманието на целата јавност поради тоа што го посети домот на нејзиното ново момче Богдан Срејовиќ.

Поводот за нејзиното одење во Крагујевац била славата Свети Јован која ја прославува семејството на осум години помладото нејзино момче.

„На ручекот присуствуваа сите членови на семејството на нејзиното момче. Цеца најмногу зборувала со таткото на Богдан, Милош кој е познат спортист, мајката на Богдан во моментов е во Лондон па ја нема запознаено. Секако се слушаа преку видео повик , а по неколку часа Цеца замина за Белград. На славата и беше многу пријатно и уживала во целото друштво“, вели извор близок до пејачката.

Парот инаку веќе два месеци е во врска, а славата беше повод за Цеца да се запознае со неговото семејство.

Инаку Богдан од првиот брак има и ќерка, а Цеца нејзините деца со новото момче ги запознала на новогодишната ноќ.

Најнови вести

Коронавирус